Turistika - pěšky

Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Slavkovský les je rájem turistů
Vrcholy pohoří nabízí rozhled i radost z výstupu
Atmoséfa oblasti je jedinečná
Slavkovský les
Na cestu stačí klasická mapa KČT
Na své si přijdou i milovníci terénu
Vyrazit lze v kterémkoliv ročním období
Rybník v Třídomí
Koupaliště v Horním Slavkově
Slavkocský les je idální i pro nordic walking

V okolí Horního Slavkova je možné vybrat si z nepřeberného množství turistických tras ve všech stupních obtížnosti. Ty oficiálně značené najdete na mapách Edice Klubu českých turistů číslo 2, turistická mapa Slavkovský les a Mariánské Lázně v měřítku 1 : 50 000.

Skrz samotný Horní Slavkov neprochází v současné době žádná z páteřních dálkových turistických tras. Hlavní turistickou spojnicí oblasti tak je žlutá trasa, která z města vede dále na Loket, nebo na druhou stranu přes Krásno do Bečova nad Teplou, či opačným směrem okolo Komářích rybníků a hory Krudum do Sokolova. Tato trasa se pak na svém průběhu dvakrát kříží se zelenou trasou, spojující okolí Horního Slavkova přes Kladské rašeliny se západní částí pohoří.

Co se týká žluté trasy, přetíná sice v řadě míst vrstevnice, ale jak výstup z Horního Slavkova směrem na Bošířany, tak převýšení mezi Krásnem a Komářími rybníky nejsou natolik výrazné, aby je nezvládl i méně výkonný turista nebo starší lidé. Nejnáročnější tak je především samotná kilometráž tras, kdy kvůli řídkému osídlení oblasti je vzdálenost mezi jednotlivými obcemi vždy nejméně několik kilometrů. V případě zelené stezky pak jde v oblasti mezi Třídomím a Kladskou, pokud nepočítáme rekreační chaty v oblasti Milířů, dokonce o vzdálenost více než deset kilometrů.