Turistika - na kole

Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Slavkovský les je ideální pro horská kola
Okolím vedou ale i klasické cyklotrasy
Lesní cesty v okolí města nabízí bohaté zážitky
Sport v chráněné oblasti ale má i svá specifika
Bikeři Horní Slavkov rozhodně ocení

Městem prochází cyklostezka č. 362, která spojuje Horní Slavkov s Bečovem a dále Teplou. V opačném směru tato trasa míří do Lokte, kde navazuje na páteřní, 70 kilometrů dlouhou cyklostezku č. 204, vedoucí podél řeky Ohře napříč Karlovarským krajem. Jde tedy o trasu ideální pro milovníky památek z řad zdatnějších cyklistů.

Z hlediska silničního provozu je mnohem příjemnější volbou další z cyklostezek, tentokrát s číslem 2017. Ta vede z Karlových Varů do Horního Slavkova, přes Třídomí a Hruškovou do Sokolova, přičemž z části kopíruje stejným směrem vedoucí turistickou trasu pro pěší. Její celková délka je 28 kilometrů a tato trasa je sjízdná jak pro MTB kola, tak i o něco méně odolná kola trekkingová. Pokud navíc cestou z Horního Slavkova do Sokolova vynecháte možnou odbočku k rozhledně na hoře Krudum, je tato trasa až k obci Hrušková vhodná i pro méně zdatné cyklisty nebo rodiny s dětmi. Naopak větší kondici si bude vyžadovat v opačném směru stoupání ze Sokolova.

Další využitelnou cyklostezkou pak je ta s číslem 2135. Měří 36 kilometrů a začíná čtyři kilometry od Horního Slavkova v obci Krásno, odkud vede přes Prameny, Kladskou do Lázní Kynžvart, do Staré Vody a Jedlové. Na ní převažují silnice III. třídy, a zpevněné lesní cesty. Je tedy vhodná jak pro trekkingová, krosová i horská kola. Samotný KČT doporučuje kolem města dalších osm okruhů v délce od čtyř do 34,5 kilometru. Ty sice již nejsou značené, ale dá se na nich velmi snadno zorientovat, aniž by člověk musel mít obavy z bloudění. Jejich podrobný popis lze najít na krajském cykloportálu na adrese www.kr-karlovarsky.cz/cyklo.