Golf

Photo
Photo
Photo
Photo
Mezi hřiště v okolí aptří i Sokolov
Golf Sokolov vznikl rekultivací bývalého dolu
V kraji se budují další golfová hřiště
Golfistů v regionu rychle přibývá

Město Horní Slavkov je optimálním výchozím místem pro každého, kdo zvažuje strávit v regionu golfovou dovolenou a zároveň dává přednost ubytování mimo tyto resorty, nebo velká města. Výhodou Horního Slavkova je navíc fakt, že leží přímo v centru neznámější golfové oblasti České republiky, takzvaného lázeňského trojúhelníku. V blízkém okolí města se tak nacházejí následující resorty:


Cihelny - 7 km
V tabulkách dlouhodobě nejlépe hodnocených hřišť u nás se objevují stabilně v první desítce Cihleny. Resort, vyprojektovaný legendárním Garry Playerem, leží na úpatí Slavkovského lesa u říčky Teplá a nabízí jedinečné prostředí i hráčské zážitky. Hřiště je osmnáctijamkové, otevřeno bylo v 2001, má délku 5590 metrů s parem 70.
www.astoria-golf.com


Háje - 14 km
Hřiště, které mělo být původně jen cvičnou jamkou za rodinným domem. Dnes neoblíbenější public v regionu. Tak lze charakterizovat devítijamkový areál v obci Háje nedaleko Karlových Varů. V provozu je od roku 2005 a soustavně se technicky vylepšuje. Celková délka devítky činí 2935 metrů s parem 36.
www.golfhaje.com

Sokolov - 17 km
Moderní mistrovské osmnáctijamkové hřiště s délkou 6288 metrů, par 72, vzniklé přebudováním části hnědouhelného dolu Silvestr u obce Dolní Rychnov. Architektem hřiště je známý německý designér Christoph Städler. Hřiště je největším rekultivačním projektem svého druhu v zemi.
www.golf-sokolov.cz

Karlovy Vary - Olšová Vrata - 17 km
Jedno z nejznámějších českých hřišť, vyprojektované francouzským architektem Konstantinem Noskowskym v roce 1928. Hřiště po válce téměř zaniklo, bylo obnoveno až díky iniciativě místních golfistů v roce 1960. Hřiště má celkovou délku 6167 metrů a na osmnácti jamkách par 72.
www.golfresort.cz

Karlovy Vary - závodiště - 17 km
Jedinečné městské hřiště, které se zrodilo uprostřed nevyužívané části dostihového závodiště v Karlových Varech v roce 2005. Plocha je neobvyklá také tím, že má jen devět greenů, ale osmnáct odpališť. Je poloviční public, hráč bez zkoušky zde může hrát v doprovodu hráče s potřebným HCP. Hřiště má par 68 a délku 4932 metrů.
www.racingclub.cz

Kynžvart - 26 km
Zatím posledním hřištěm, které v regionu vzniklo, je resort v Kynžvartu. Ten leží v těsném sousedství atraktivního Metternichovského zámku, částečně navazuje na zámecký park a oficiálně byl otevřen v roce 2010. Hřiště je osmnáctijamkové a při celkové délce 6497 metrů a paru 72.
www.golfkynzvart.cz

Mariánské Lázně - 27 km

Nejstarší golfové hřiště u nás. Je v provozu už od roku 1905, nejprve jako devítijamkové, od roku 1929 jako osmnáctijamkové. Areál byl otevřen za přítomnosti anglického krále Edwarda VII. a jako jediné v České republice smí od roku 2003 používat titul Royal Golf Club. Hřiště má osmnáct jamek, celkovou délku 6062 metrů s parem 72.
www.golfml.cz

Teplá - 30 km
Resort založený v roce 1995 z iniciativy představeného premonstrátského kláštera v Teplé, v jehož těsném sousedství se hřiště také nachází. Hlavním důvodem stavby bylo obnovit hospodářskou činnost na majetcích kláštera, který se vrátil řádu zpět v dezolátním stavu. Hřiště je devítijamkové, s parem 34 a délkou 2444 metrů.
www.golftepla.cz

Luby - 40 km
První novodobé hřiště a zároveň první veřejné hřiště v kraji. Vzniklo v roce 1994 na pastvinách nad městem Luby a dosud si udržuje svou svébytnou rodinnou atmosféru, která ho odlišuje od prestižních a nákladných resortů. V současné době je devítijamkové s délkou 2960 metrů, a parem 35. V budoucnosti se plánuje jeho rozšíření.
www.golfluby.cz

Hazlov - 53 km
Golfové hřiště nedaleko Františkových Lázní je zřejmě posledním typicky lesním resortem, který v regionu vyrostl. Díky své poloze tak hřiště působí dojmem jako by zde bylo snad od nepaměti, ale ve skutečnosti bylo otevřeno v roce 2003. Má plných osmnáct jamek, celkovou délku 6443 metrů a par 72.
www.gr-fl.cz