Běžky

Photo
Photo
Photo
Photo
Photo
Slavkovský les je ideální pro back country.
Běžkaři mají v okolí města řadu možností
V oblasti vznikají i běžecké stopy
Pro běžkaře je Slavkovský les novou destinací
Pro běžky jsou ideální vrcholové pláně

Pokud máte rádi zimní přírodu a holdujete běžkám v takzvaném backcountryovém provedení, asi těžko najdete v kraji místo s lepšími podmínkami, než jsou vrcholové partie Slavkovského lesa.

Ve výsledku tak lze vyrazit do míst, kde celý den nepotkáte jediného člověka, a společnost vám bude dělat jen úchvatná příroda Slavkovského lesa. Optimální pro takové vyjížďky je například stezka vedoucí od krásenských Dílců podél Stoky, nebo terén v okolí bývalého města Čistá.

Při běžeckých túrách je nutné vést v patrnosti, že se nacházíte v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, a že některé její části podléhají zvláštnímu režimu ochrany přírody. Stejně tak i skutečnost, že velká část pastvin ve vrcholných částech je v soukromém vlastnictví.

Pro milovníky klasického stylu a strojově upravených stop je v současné době v oblasti pouze jediná možnost, a to využít v případě dobrých sněhových podmínek stopy vedoucí od města Březová do vrcholových partií Slavkovského lesa. V budoucnosti se uvažuje o možnosti prodloužení těchto tras, ale pro náročnější běžce budou vhodnější především vrcholové trasy sousedních Krušných hor, především na německé straně.